STANDINGS

 

 

 

 GROUP D

 GROUP E

 

 

GROUP STAGES

Wednesday 13th October 2021

Group E: London City Lionesses 0 1 West Ham United (Parker)
Group B: Manchester City 5 (Weir; Shaw; Hemp; Park; White) v 1 Everton (Clinton)
Group A: Liverpool 1 (Kiernan) v 1 Aston Villa (Hayles) (Liverpool won 5-4 on penalties)
Group E: Birmingham City 0 1 Brighton & Hove Albion (Connolly)
Group D: Reading 0 1 Bristol City (Harrison)
Group D: Lewes 1 (Umotong) v 1 Crystal Palace (Sharpe) (Crystal Palace won 4-3 on penalties)
Group C: Tottenham Hotspur 1 (Tang Jiali) v 0 Charlton Athletic
Group C: Coventry United 3 (Estcourt; Wilkinson; Fergusson) v 0 Watford

 

Thursday 14th October 2021

Group B: Durham 2 (Bradley; Hepple) v 2 Manchester United (Fuso; Toone) (Manchester United won 5-3 on penalties)
Group A: Sheffield United 1 (Sweetman-Kirk) v 1 Sunderland (Kelly) (Sunderland won 4-2 on penalties)

 

Wednesday 3rd November 2021

Group B: Leicester City 1 (Plumptre) v 3 Everton (Anvegård; Christiansen; Gaivun)
Group A: Sheffield United 0 0 Liverpool (Liverpool won 5-3 on penalties)

 

Thursday 4th November 2021

Group B: Manchester City 3 (Angeldahl; Weir; Beckie) v 0 Durham
Group A: Blackburn Rovers 1 (Crompton) v 2 Sunderland (McCatty; Manders)

 

Wednesday 17th November 2021

Group E: Brighton & Hove Albion 0 1 London City Lionesses (Muya)
Group B: Manchester United 2 (Fuso; Batlle) v 1 Manchester City (Losada)
Group B: Durham 1 (Crosthwaite) v 2 Leicester City (O’Brien; Pike)
Group A: Liverpool 2 (Bailey; Hinds) v 1 Blackburn Rovers (Hodgson)
Group E: Birmingham City 0 v 4 West Ham (Louise Quinn OG; Walker; Parker; Svitková)
Group D: Bristol City 3 (Beever-Jones; Harrison; Johnson) v 1 Lewes (Logan)
Group C: Watford 0 11 Tottenham Hotspur (Ale; Morgan; Addison x3; Ayane 3; Ubogagu; Cho; Lane)
Group C: Charlton Athletic 3 (Roche; Hughes x2) v 1 Coventry United (Fergusson)
Group A: Aston Villa 1 (Boye-Hlorkah) v 2 Sheffield United (Lipka; Sweetman-Kirk)
Group D: Crystal Palace 1 (Sharpe) v 3 Reading (Evans; Chaplen x2)

 

Sunday 5th December 2021

Group B: Manchester United 2 (Russo; Zelem) v 2 Leicester City (Howard; Flint) (Leicester City won 4-3 on penalties)
Group A: Sunderland 0 7 Aston Villa (Blindkilde Brown; Petzelberger; Allen x2; Lehmann; Boye-Hlorkah)
Group A: Blackburn Rovers 1 (Leek) v 0 Sheffield United
Group B: Everton 1 (Duggan) v 0 Durham

 

Wednesday 15th December 2021

Group E: London City Lionesses 2 (Muya; Rodgers) v 2 Birmingham City (Ryan-Doyle x2) (London City won on penalties)
Group B: Everton 0 2 Manchester United (Turner OG; Thomas)
Group E: West Ham 3 (Longhurst; Filis; Svitková) v 0 Brighton & Hove Albion
Group D: Lewes 1 (Cleverly) v 1 Reading (Dowie) (Lewes won on penalties)
Group C: Watford 0 5 Charlton Athletic (Vyse; Rutherford x2; Ross; Sulola)
Group C: Coventry United 2 (Toussaint; Hardy) v 3 Tottenham Hotspur (Morgan; Addison; Williams)
Group A: Aston Villa 0 1 Blackburn Rovers (Leek)
Group D: Crystal Palace 00 Bristol City (Bristol City won on penalties)

 

Wednesday 12th January 2022

Group B: Leicester City 0 5 Manchester City (White; Hemp x2; Stanway; Losada)

 

QUARTER-FINALS

Wednesday 19th January 2022

Arsenal v Manchester United (19:15 GMT; Meadow Park)
Tottenham v Liverpool (19:30; The Hive)
West Ham v Chelsea (19:30; Chigwell Construction Stadium)
Manchester City v Bristol City (Academy Stadium)