2019 World Cup Qualifying

STANDINGS

*Seven group winners will join France in the Finals. Four runners-up with the best records against 1st, 3rd and 4th in their group will advance to a two-stage knockout play-off to decide the final European qualifier.

Group 1

2019 WCQ Group 1d

Group 2

2019 WCQ Group 2d

Group 3

2019 WCQ Group 3d

Group 4

2019 WCQ Group 4d

Group 5

2019 WCQ Group 5d

Group 6

2019 WCQ Group 6d

Group 7

2019 WCQ Group 7d

Fixtures & Results

14.09.2017

Group 5: Faroe Islands 0 v 8 Czech Republic

15.09.2017

Group 2: Albania 1 v 4 Switzerland
Group 3: Norway 4 v 1 Northern Ireland
Group 2: Poland 4 v 1 Belarus
Group 4: Ukraine 1 v 1 Croatia
Group 6: Italy 5 v 0 Moldova

16.09.2017

Group 5: Germany 6 v 0 Slovenia

17.09.2017

Group 1: Kazakhstan 0 v 1 Wales

18.09.2017

Group 5: Iceland 8 v 0 Faroe Islands

19.09.2017

Group 6: Romania 0 v 1 Italy
Group 2: Belarus 1 v 2 Scotland
Group 3: Norway 6 v 1 Slovakia
Group 5: Czech Republic 0 v 1 Germany
Group 4: Hungary 1 v 6 Denmark
Group 4: Croatia 0 v 2 Sweden
Group 7: Serbia 0 v 4 Austria
Group 2: Switzerland 2 v 1 Poland
Group 1: England 6 v 0 Russia
Group 6: Belgium 12 v 0 Moldova
Group 3: Northern Ireland 0 v 2 Republic of Ireland

19.10.2017

Group 7: Serbia 2 v 0 Israel
Group 4: Hungary 2 v 2 Croatia
Group 2: Belarus 1 v 2 Scotland

20.10.2017

Group 5: Germany 2 v 3 Iceland
Group 5: Slovenia 0 v 4 Czech Republic
Group 4: Sweden H v W Denmark
Group 6: Belgium 3 v 2 Romania

21.10.2017

Group 1: Kazakhstan 0 v 2 Bosnia & Herzegovina

22.10.2017

Group 7: Finland 1 v 0 Serbia

24.10.2017

Group 6: Italy 3 v 0 Romania
Group 5: Germany 11 v 0 Faroe Islands
Group 3: Slovakia 0 v 2 Republic of Ireland
Group 6: Portugal 0 v 1 Belgium
Group 4: Croatia 0 v 4 Denmark
Group 1: Russia 0 v 0 Wales
Group 5: Czech Republic 1 v 1 Iceland
Group 4: Sweden 5 v 0 Hungary
Group 3: Netherlands 1 v 0 Norway
Group 2: Scotland 5 v 0 Albania

23.11.2017

Group 7: Austria 2 v 0 Israel

24.11.2017

Group 5: Slovenia 5 v 0 Faroe Islands
Group 4: Hungary 0 v 1 Ukraine
Group 7: Serbia 1 v 2 Spain
Group 2: Albania 1 v 4 Poland
Group 6: Portugal 8 v 0 Moldova
Group 3: Slovakia 0 v 5 Netherlands
Group 2: Switzerland 3 v 0 Belarus
Group 1: Wales 1 v 0 Kazakhstan
Group 1: England 4 v 0 Bosnia & Herzegovina

26.11.2017

Group 7: Finland 4 v 0 Israel

28.11.2017

Group 6: Romania 3 v 1 Moldova
Group 1: Bosnia & Herzegovina 0 v 1 Wales
Group 3: Slovakia 1 v 3 Northern Ireland
Group 6: Portugal 0 v 1 Italy
Group 2: Switzerland 5 v 1 Albania
Group 3: Netherlands 0 v 0 Republic of Ireland
Group 1: England 5 v 0 Kazakhstan
Group 7: Spain 4 v 0 Austria

22.01.2018

Group 7: Israel 0 v 0 Finland

05.04.2018

Group 2: Switzerland 1 v 0 Scotland
Group 1: Bosnia & Herzegovina 1 v 6 Russia
Group 4: Hungary 1 v 4 Sweden
Group 4: Croatia 0 v 3 Ukraine
Group 7: Austria 1 v 1 Serbia

06.04.2018

Group 6: Moldova 1 v 3 Italy
Group 5: Slovenia 0 v 2 Iceland
Group 7: Finland 0 v 2 Spain
Group 2: Poland 1 v 1 Albania
Group 3:Republic of Ireland 2 v 1 Slovakia
Group 6: Belgium 1 v 1 Portugal
Group 3: Netherlands 7 v 0 Northern Ireland
Group 1: England 0 v 0 Wales

07.04.2018

Group 5: Germany 4 v 0 Czech Republic

09.04.2018

Group 1: Kazakhstan 0 v 3 Russia
Group 4: Croatia 1 v 3 Hungary
Group 4: Denmark 1 v 0 Ukraine

10.04.2018

Group 5: Slovenia 0 v 4 Germany
Group 7: Israel 0 v 1 Serbia
Group 2: Albania 1 v 0 Belarus
Group 1: Bosnia & Herzegovina 0 v 2 England
Group 6: Moldova 0 v 0 Romania
Group 6: Italy 2 v 1 Belgium
Group 5: Faroe Islands 0 v 5 Iceland
Group 3: Republic of Ireland 0 v 2 Netherlands
Group 3: Northern Ireland 0 v 3 Norway
Group 7: Austria 0 v 1 Spain
Group 2: Scotland 3 v 0 Poland

07.06.2018

Group 5: Faroe Islands 0 v 4 Slovenia
Group 4: Sweden 4 v 0 Croatia
Group 1: Wales 1 v 0 Bosnia & Herzegovina)
Group 7: Spain 2 v 0 Israel
Group 2: Scotland 2 v 1 Belarus

08.06.2018

Group 7: Finland 0 v 2 Austria
Group 1: Russia 1 v 3 England
Group 4: Ukraine 1 v 5 Denmark
Group 3: Republic of Ireland 0 v 2 Norway
Group 3: Northern Ireland 0 v 5 Netherlands
Group 6: Italy 3 v 0 Portugal

11.06.2018

Group 5: Iceland 2 v 0 Slovenia

12.06.2018

Group 2: Poland 2 v 3 Scotland
Group 2: Belarus 0 v 5 Switzerland
Group 1: Bosnia & Herzegovina 0 v 2 Kazakhstan
Group 5: Czech Republic 4 v 1 Faroe Islands
Group 4: Ukraine 1 v 0 Sweden
Group 4: Denmark 5 v 1 Hungary
Group 3: Norway 1 v 0 Republic of Ireland
Group 7: Serbia 0 v 2 Finland
Group 7: Israel 0 v 6 Austria
Group 6: Romania 1 v 1 Portugal
Group 3: Netherlands 1 v 0 Slovakia
Group 1: Wales 3 v 0 Russia

30.08.2018

Group 6: Moldova v Portugal (17.00; Stadionul Zimbru, Chisinau)
Group 4: Sweden v Ukraine (17.45; Gamla Ullevi, Gothenburg)
Group 4: Denmark v Croatia (18.00; Viborg Stadion, Viborg)
Group 2: Scotland v Switzerland (19.35; Simple Digital Arena, Paisley)
Group 1: Russia v Kazakhstan (22.00; Lokomotiv-2; Moscow)

31.08.2018

Group 2: Belarus v Poland (FC Minsk, Minsk)
Group 5: Czech Republic v Slovenia (15.00; Jablonec nad Nisou)
Group 3: Republic of Ireland v Northern Ireland (17.30; Tallaght Stadium, Dublin)
Group 6: Romania v Belgium (18.00; Municipal, Botosani)
Group 7: Spain v Finland (18.00; El Sardineo, Santander)
Group 3: Slovakia v Norway (19.00; National Training Centre, Senac)
Group 1: Wales v England (19.45; Rodney Parade, Newport)

01.09.2018

Group 5: Iceland v Germany (15.55; Laugardalsvöllur, Reykjavik)

04.09.2018

Group 6: Belgium v Italy (16.00; Den Dreef, Louvain)
Group 6: Portugal v Romania (16.00; Dr Machado De Matos, Felgueiras)
Group 7: Austria v Finland (16.00; Wiener Neustadt, Wiener Neustadt)
Group 4: Ukraine v Hungary (16.00; Central, Ternopil)
Group 4: Denmark v Sweden (16.00; Viborg Stadium, Viborg)
Group 5: Iceland v Czech Republic (16.00; Laugardalsvöllur; Reykjavik)
Group 5: Faroe Islands v Germany (16.00; Tórsvøllur, Torshavn)
Group 1: Russia v Bosnia & Herzegovina (16.00; Lokomotiv-2, Moscow)
Group 1: Kazakhstan v England (16.00; Tsentralniy, Pavlodar)
Group 2: Poland v Switzerland (16.00; Mielec FKS, Mielec)
Group 2: Albania v Scotland (16.00; Loro Boriçi Stadium, Shkoder)
Group 3: Norway v Netherlands (16.00; Intility Arena, Oslo)
Group 7: Spain v Serbia (19.30; Estadio Municipal Las Gaunas, Logrono)
Group 3: Northern Ireland v Slovakia (19.30; Shamrock Park, Portadown)

Go top