Euro 2017 Qualifying 

Standings

*Top two all through to Euro 2017 Finals bar Portugal and Austria. They will face each other in a two-legged play-off from 17th-25th October. The winner will take the last remaining spot in next year’s Championships.

Group 1

euro2017a16

Group 2

euro2017b16

Group 3

euro2017c16

Group 4

euro2017d16

Group 5

euro2017e16

Group 6

euro2017f16

Group 7

euro2017g16

Group 8

euro2017h16

Fixtures & Results

17.09.2015
Group 8: Kazakhstan v 2 Austria (Billa x2)
Group 4: Moldova v 3 Sweden (Schough; Schelin; Hammarlund)
Group 2: Finland 1 (Oling) v 0 Montenegro 
Group 7: Estonia v 1 Serbia (Mijatovic)
Group 5: Turkey (Yagmur Uraz) v 4 Croatia (Landeka; Joscak; Sundov; Salek)

18.09.2015
Group 5: Germany 12 (Popp x2; Maier; Kemmer; Behringer; Bremer x3; Goessling x2; Laudehr; Leupolz) v 0 Hungary
Group 6: Italy (Cernoia; Giugliano; Manieri; Sabatino; Girelli x2) v 1 Georgia (Gabella)

21.09.2015
Group 7: Estonia 0 v 8 England (Carter x3; Potter; Kirby x2; Scott; Christiansen)
Group 2: Republic of Ireland v 2 Finland (Koivisto; Sallstrom)

22.09.2015
Group 8: Kazakhstan 4 Norway (Hegerberg x2; Haavi x2)
Group 1: Slovenia 3 Scotland (Little)
Group 6: Georgia 3 Czech Republic (Martinkova x2; Vonkova)
Group 5: Croatia 1 Germany (Popp)
Group 8: Austria 3 (Schiechtl; Puntigam; Burger) v 0 Wales 
Group 4: Sweden (Hurtig; Schough; Diaz) v 0 Poland
Group 7: Belgium 6 (Dijakovic OG; De Gernier; Zeler x2; Cayman; Coutereels) v 0 Bosnia-Herzegovina 
Group 1: Iceland 2 (Magnusdottir; Brynjarsdottir) v 0 Belarus
Group 3: France 3 (Delie; Le Sommer x2) v 0 Romania

19.10.2015
Group 1: Slovenia 3 (Tibaut; Zver; Linnik OG) v 0 Belarus 

21.10.2015
Group 5: Hungary 1 (Szuh) v 0 Turkey 

22.10.2015
Group 1: FYR Macedonia 4 Iceland (M. Vidarsdottir x2; Viggosdottir; Thorsteinsdottir)
Group 3: Albania 1 (Kurbogaj) v Greece (Zani OG; Kydonaki; Sidira; Markou)
Group 5: Germany 2 (Islacker; Maier) v 0 Russia 
Group 4: Poland 2 (Chudzik; Grabowska) v 0 Slovakia 
Group 3: Ukraine 2 (Andrushchak; Romanenko) v 2 Romania (Voicu; Giurgiu)
Group 8: Israel 0 Kazakhstan 
Group 4: Denmark (S. Troelsgaard; Harder; Nadim x2) v 0 Moldova 

23.10.2015
Group 7: Bosnia-Herzegovina 3 (Nikolic; M. Hasanbegovic; Radeljic) v 0 Estonia
Group 8: Norway 4 (Herlovsen x2; Ada Hegerberg; Mjelde) v 0 Wales 
Group 1: Scotland 7 (Ross x2; Weir; Corsie; Evans; Love x2) v 0 Belarus

24.10.2015
Group 6: Italy 3 Switzerland (Bachmann x2; Crnogorcevic)
Group 6: Georgia 3 Northern Ireland (Nelson; Bergin x2)

25.10.2015
Group 5: Germany 7 (Islacker; Mittag; Behringer; Daebritz x2; Maguli x2) v 0 Turkey
Group 5: Croatia 1 (Joscak) v 1 Hungary (Jakabfi)
Group 8: Israel 1 Austria (Prohaska)

26.10.2015
Group 4: Slovakia (Biroova; Feckova; Skorvankova; Vojtekova) v 0 Moldova (16.00)
Group 1: Slovenia 6 Iceland (Brynjarsdottir x2; Thorsteinsdottir x2; Viddarsdottir; Jessen)

27.10.2015
Group 1: FYR Macedonia 1 (Rochi) v 4 Scotland (Little; Corsie x2; Weir)
Group 7: Serbia 3 (Cubrilo x2; Radojicic) v 0 Estonia 
Group 3: Romania 3 (Lunca; Corduneanu; Giurgiu) v 0 Albania 
Group 7: Bosnia-Herzegovina 5 Belgium (Biesmans x2; Wullaert x2; Demoustier)
Group 2: Portugal 1 (Carole Costa) v 2 Republic of Ireland (Quinn; O’Gorman)
Group 2: Finland 1 (Kukkika) v 2 Spain (Alexia; Virginia)
Group 6: Czech Republic 3 Italy (Mauro; Manieri; Bartoli)
Group 6: Switzerland 4 (Skhirtladze OG: Crnogorcevic; Dickenmann; Humm) v 0 Georgia 
Group 4: Sweden 1 (Seger) v 0 Denmark
Group 3: Ukraine 3 France (Delie; Bussaglia; Majri)

25.11.2015
Group 5: Turkey v 0 Russia 
Group 7: Serbia v 1 Bosnia & Herzegovina (Nikolic)

26.11.2015
Group 1: FYR Macedonia v 2 Belarus (Slesarchik; Avkhimovich)
Group 2: Republic of Ireland v 3 Spain (Losada; Hermoso; Perry OG)
Group 8: Wales 4 (Harding; Ward x3) v 0 Kazakhstan 
Group 2: Portugal 6 (Neto x2; Mendes; Borges; Dolores Silva; Fernandes) v 1 Montenegro (Kuc)
Group 4: Slovakia v 1 Denmark (Troelsgaard)

27.11.2015
Group 3: Albania v 6 France (Houara-D’Hommeaux x2; Le Sommer x2; Le Bihan x2)
Group 3: Moldova 1 (Andone) v 3 Poland (Pajor; Daleszczyk; Grabowska)
Group 3: Greece 1 (Sarri) v 3 Romania (Rus; Voicu; Olar)
Group 6: Northern Ireland 1 (Furness) v 8 Switzerland (Humm x2; Kiwic; Moser; Ismaili; Crnogorcevic; Deplazes; Dickenmann)

29.11.2015
Group 1: Scotland 10 (J. Ross x4; Love x3; Beattie; Lauder; Evans) v 0 FYR Macedonia
Group 5: Hungary v Russia (Makarenko)
Group 7: England 1 (Scott) v Bosnia & Herzegovina 

30.11.2015
Group 5: Croatia 3 (Sundov; Joscak; Andrlic) v 0 Turkey
Group 7: Belgium 1 (Yuceli) v 1 Serbia (Damnjanovic)

01.12.2015
Group 2: Spain 2 (Losada; Sonia) v 0 Portugal
Group 3: Greece v 3 France (Bibault; Le Bihan; Le Sommer)
Group 4: Moldova v 4 Slovakia (Feckova x2; Ondrusova; Biroova)
Group 6: Switzerland 5 (Burki; Humm; Bachmann; Crnogorcevic; Terchoun) v Czech Republic (Svitkova)
Group 8: Israel 2 (Falkon; Shelina) v 2 Wales (Harding x2)

24.01.2016
Group 2: Montenegro v 7 Spain (Losada x2; Boquete; Alexia; Hermoso; Sampedro; Virginia)

26.01.2016
Group 3: Greece 3 (Sidira; Kongouli; Panteliadou) v 2 Albania (Velaj; Hashani)

04.03.2016
Group 3: Albania v 4 Ukraine (Apanaschenko; Kozyrenko; Bajraktari OG; Kravets)

08.03.2016
Group 3: Greece 1 (Kravets OG) v 3 Ukraine (Apanaschenko; Kalinina; Boychenko)

06.04.2016
Group 8: Austria (Schietchtl; Billa x2; Aschauer; Zadrazil; Burger) v 1 Kazakhstan (Kirgizbaeva)
Group 8: Israel v 1 Norway (Hegerberg)

07.04.2016
Group 2: Montenegro v 5 Republic of Ireland (Quinn; O’Gorman; Littlejohn; D. O’Sullivan; Roche)
Group 4: Poland v 0 Denmark 

08.04.2016
Group 5: Turkey v 6 Germany (Kerchowski x3; Mittag; Popp x2)
Group 4: Slovakia 0 v 3 Sweden (Appelquist; Sembrant; Blacksteinus)
Group 3: Ukraine 2 (Apanaschenko x2) v 0 Albania
Group 3: Romania v 1 France (Bussaglia)
Group 2: Portugal 1 (Dolores Silva) v 4 Spain (Virginia; Alexia; Sampedro; Boquete)
Group 5: Hungary 2 (Jakabfi x2) v 0 Croatia 
Group 6: Northern Ireland v P Czech Republic 
Group 1: Scotland 3 (J. Ross x2; Little) v 1 Slovenia (Erman)
Group 7: England 1 (J. Scott) v 1 Belgium (Cayman)

09.04.2016
Group 6: Switzerland 2 (Bachmann; Terchoun) v 1 Italy (Parisi)

10.04.2016
Group 8: Austria v 1 Norway (Mykajaland)

11.04.2016
Group 3: France (Hamraoui; Abily; Vasylyuk OG; Majri) v Ukraine 

12.04.2016
Group 8: Kazakhstan v 4 Wales (Green x2; Ward x2)
Group 2: Montenegro 1 (Bulatovic) v 7 Finland (Djurkovic OG; Alanen; Danielsson; Saari; Sallstrom; Saarinen; Heroum)
Group 1: Belarus 5 Iceland (M. Vidarsdottir; Thorsteindottir x3; Brynjarsdottir)
Group 7: Bosnia & Herzegovina 0 v 1 England (Carney)
Group 6: Czech Republic 4 (L. Martinkova x2; Zakaidze OG; Vonkova) v 1 Georgia (Skhirtladze)
Group 5: Russia 3 (Terekhova x2; Dmitrenko) v 3 Hungary (Vago; Zeller; Jakabfi)
Group 4: Slovakia 2 (Vojtekova; Hmirova) v 1 Poland (Daleszczyk)
Group 5: Germany (Marozsan; Mittag) v 0 Croatia
Group 6: Italy 3 (Sabatino; Mauro; Stracchi) v Northern Ireland (Magill)
Group 1: Slovenia (Tibaut x2; Ivanusa; Prasnikar x2; Kralj; Kos; Rogan) v 1 FYR Macedonia (Jakovska)
Group 7: Belgium 6 (Coutereels; De Caigny x2; Wullaert x2; Schrijvers) v 0 Estonia 
Group 2: Spain 3 (Boquete x2; Hermoso) v 0 Republic of Ireland

02.06.2016
Group 8: Kazakhstan 1 (Yalova) v 0 Israel 
Group 3: Albania v 3 Romania (Vatafu x3)
Group 4: Poland v 4 Sweden (Ilestedt; Schelin; Asllani; Rolfo)
Group 5: Russia 2 (Pantyukhina; Karpovav Turkey 
Group 8: Norway 2 (Mjelde; Herlovsenv 2 Austria (Burger; Feiersinger)
Group 4: Denmark 4 (Harder; Nadim x2; S. Troelsgaard) v 0 Slovakia 

03.06.2016
Group 2: Finland 4 (Alanen; Danielsson; Kuikka; Sallstrom) v 1 Republic of Ireland (Roche)
Group 1: FYR Macedonia v 9 Slovenia (Erzen x2; Prasnikar x2; Zvar; Tibaut x2; Kralj x2)
Group 7: Estonia 0 v 5 Belgium (Zlidnis OG; Zeler; Van Gorp; Cayman x2)
Group 1: Scotland v 4 Iceland (Gisladottir; Thorsteinsdottir; Jonsdottir; Vidarsdottir)
Group 2: Montenegro 0 v 3 Portugal (Edite Fernandes x3)
Group 6: Northern Ireland 4 (Magill; Callaghan x2; Furness) v 0 Georgia
Group 3: France 1 (Le Sommer) v 0 Greece 

04.06.2016
Group 6: Czech Republic v 5 Switzerland (Humm; Moser x2; Crnogorcevic x2)
Group 7: England 7 (Greenwood; Carney x3; Daly; White; Christiansen) v 0 Serbia

06.06.2016
Group 4: Sweden 6 (Munteanu OG; Asllani x2; Rolfo x2; Berglund) v 0 Moldova
Group 5: Croatia v 3 Russia (Zigic OG; Karpova; Kozhnikova)
Group 7: Estonia v 1 Bosnia & Herzegovina (Nikolic)
Group 5: Turkey 2 (Ece Turkoglu; Mosdoczi OG) v Hungary
Group 8: Austria (Burger x2; Barqui OG; Kirchberger) v 0 Israel

07.06.2016
Group 6: Georgia v 7 Italy (Manieri; Bonansea x2; Sabatino; Mauro; Girelli x2)
Group 1: Belarus v 1 Scotland (Love)
Group 7: Serbia 0 v 7 England (J. Scott; White; Davison x2; Damnjanovic OG; Parris x2)
Group 2: Finland v 0 Portugal
Group 3: Ukraine 2 (Apanaschenko; Boychenko) v 0 Greece
Group 8: Wales v 2 Norway (Hegerberg x2)
Group 4: Denmark (Troelsgaard x3; Harder x2; Rasmussen) v 0 Poland 
Group 6: Czech Republic 3 (Vonkova; Cahynova; Bartonova) v 0 Northern Ireland 
Group 2: Republic of Ireland 9 (Connolly; O’Gorman x3; Roche x3; Quinn; F. O’Sullivan) v 0 Montenegro 
Group 1: Iceland 8 (Fridriksdottir x2; Thorsteinsdottir x3; Jensen; Gunarsdottir; Brynjarsdottir) v 0 FYR Macedonia 

03.08.2016
Group 6: Northern Ireland 1 (Furness) v 1 Czech Republic (Chlastakova)

15.09.2016
Group 6: Georgia 3 Switzerland (Crnogorcevic; Humm; Dickenmann)
Group 7: Serbia 1 (Tenkov) v 3 Belgium (De Caigny; Deloose; Van Gorp)
Group 3: Romania 2 (Havristuic; Dusa) v 1 Ukraine (Ovdiychuk)
Group 4: Moldova 5 Denmark (Nadim x2; Harder x3)
Group 1: Belarus 6 (Slesarchik; Shcherbachenia; Avkhimovich; Linnik; Urazaeva; Shuppo) v 2 FYR Macedonia (Jakovska; Krstanovska)
Group 8: Norway 10 (Ada Hegerberg; Herlovsen x3; Reinas; Mjelde x2; Graham Hansen; Isaksen; Andrine Hegerberg) Kazakhstan
Group 4: Sweden 2 (Appelquist; Hammarlund) v 1 Slovakia (Fischerova)
Group 2: Spain 13 (Boquete x4; Sonia x5; Sampedro; Corredera; Losada; Alexia) v 0 Montenegro
Group 7: England 5 (Carter x3; J. Scott; Carney) v 1 Estonia
Group 8: Wales 3 (Ward x2; Estcourt) v 0 Israel

16.09.2016
Group 2: Portugal 3 (Claudie Neto x3) v 2 Finland (Alanen; Franssi)
Group 5: Russia v 4 Germany (Tsybutovich OG; Maier; Hendrich; Petermann)
Group 6: Northern Ireland 0 v 3 Italy (Girelli x2; Gabbiadini)
Group 1: Iceland 4 (Gisladottir; Brynjarsdottir x2; Jonsdottir) v 0 Slovenia

19.09.2016
Group 8: Norway (Ada Hegerberg x3; Boa Risa; Herlovsen) v 0 Israel 

20.09.2016
Group 7: Bosnia & Herzegovina 2 (Medic; Nikolic) v 4 Serbia (Slovic; Tenkov x2; Cubrilo)
Group 5: Hungary 0 v 1 Germany (V. Szabo OG)
Group 1: Belarus (Slesarchik x2) v 0 Slovenia
Group 4: Poland 4 (Pajor; Daleszczyk; Arnautu OG; Winczo) v 0 Moldova
Group 4: Denmark 2 (Rasmussen; Nadim) v 0 Sweden
Group 7: Belgium 0 v 2 England (Parris; Carney)
Group 1: Iceland 1 (Fridriksdottir) v 2 Scotland (Ross x2)
Group 6: Italy 3 (Mauro x2; Guagni) v 1 Czech Republic (Vonkova)
Group 3: Romania 4 (Lunca; Ficzay; Vatafu; Batea) v 0 Greece
Group 6: Switzerland 4 (Bernauer x2; Kiwic; Rinast) v 0 Northern Ireland 
Group 8: Wales 0 v 0 Austria
Group 2: Spain 5 (Torrejon; Paredes x2; Sampedro; Hermoso) v 0 Finland 
Group 5: Russia 5 (Pantyukhina; Chernomyrdina; Danilova x2; Sochneva) v 0 Croatia
Group 2: Republic of Ireland v 1 Portugal (Claudia Neto)
Group 3: France 6 (Le Bihan; Hamraoui x2; Le Sommer x2; Delie) v 0 Albania

0 comments

If you have any questions please contact us at girlsontheball10@gmail.com.

GirlsontheBall l All Rights Reserved.
©GirlsontheBall 2017