2019 World Cup Qualifying 

Standings

*Seven group winners will join France in the Finals. Four runners-up with the best records against 1st, 3rd and 4th in their group will advance to a two-stage knockout play-off to decide the final European qualifier.

Group 1

Group 2

Group 3

Group 4

Group 5

Group 6

Group 7

Fixtures & Results

14.09.2017
Group 5: Faroe Islands v 8 Czech Republic (Svitkova x2; Bartonova; Kozarova x3; Divisova; Vonkova)

15.09.2017
Group 2: Albania 1 (Begolli) v 4 Switzerland (Brunner; Bachmann; Crnogorcevic; Dickenmann)
Group 3: Norway 4 (Reiten x2; Hansen; Utland) v 1 Northern Ireland (Milligan)
Group 2: Poland 4 (Tarczynska; Kamczyk; Pajor x2) v 1 Belarus (Shcherbachenia)
Group 4: Ukraine 1 (Apanaschenko) v 1 Croatia (Rudelic)
Group 6: Italy (Sabatino; Bonanza; Girellui x2; Bergamaschi) v 0 Moldova

16.09.2017
Group 5: Germany 6 (Huth; Marozsan; Hendrich; Kemme x2; Demann) v 0 Slovenia 

17.09.2017
Group 1: Kazakhstan 0 v 1 Wales (Fishlock)

18.09.2017
Group 5: Iceland 8 (Jensen x2; Jonsdottir x2; Gunnarsdottir; Fridriksdottir x2; Thorvaldsdottir) v 0 Faroe Islands

19.09.2017
Group 6: Romania 0 v 1 Italy (Corduneanu OG)
Group 2: Belarus 1 (Shuppo) v Albania 
Group 3: Norway 6 (Utland; Thorsnes; Reiten; Graham Hansen x2; Mjelde) v 1 Slovakia (Fabova)
Group 5: Czech Republic v 1 Germany (Bartonova OG)
Group 4: Hungary 1 (Jakabfi) v 6 Denmark (Nadim; Troelsgaard x3; Harder; Sorensen)
Group 4: Croatia v 2 Sweden (Hurtig; Asllani)
Group 7: Serbia v 4 Austria (Burger x3; Billa)
Group 2: Switzerland 2 (Bernauer; Dickenmann) v 1 Poland (Major)
Group 1: England 6 (Parris; Taylor; Nobbs; Bronze; Duggan x2) v 0 Russia
Group 6: Belgium 12 (Cayman x4; Wullaert x3; Philtjens; Deloose; Vanmechelen; De Caigny; Colesnicenco OG) v 0 Moldova
Group 3: Northern Ireland 0 v 2 Republic of Ireland (Furness OG; Campbell)

19.10.2017
Group 7: Serbia 2 (Filipović; Damjanović) v 0 Israel
Group 4: Hungary 2 (Csiszár x2) v 2 Croatia (Žigić; Dujmenovic)
Group 2: Belarus 1 v 2 Scotland (J. Ross; Kozyupa)

20.10.2017
Group 5: Germany 2 (Popp; Schüller) v 3 Iceland (Brynjarsdóttir x2; Jensen)
Group 5: Slovenia v 4 Czech Republic (Divišová x2; Kožárová; Voñková)
Group 4: Sweden v W Denmark
Group 6: Belgium 3 (Cayman x2; Wullaert) v 2 Romania (Dusa; Rus)

21.10.2017
Group 1: Kazakhstan v 2 Bosnia & Herzegovina (Kamerić; Nikolić)

22.10.2017
Group 7: Finland 1 (Tenkov OG) v 0 Serbia

23.10.2017
Group 7: Israel v 6 Spain (Paredes x2; Hermoso x2; Latorre; Sampedro)

24.10.2017
Group 6: Italy 3 (Girelli x2; Bonansea) v 0 Romania
Group 5: Germany 11 (Popp x2; Kemme x2; Peter; Henrich; Magull; Kayikci x4) v 0 Faroe Islands
Group 3: Slovakia 0 v 2 Republic of Ireland (O’Sullivan; McCabe)
Group 6: Portugal v 1 Belgium (De Caigny)
Group 4: Croatia v 4 Denmark (Harder x2; N. Christiansen; Bruun)
Group 1: Russia 0 v 0 Wales
Group 5: Czech Republic 1 (Bartonová) v 1 Iceland (Brynjarsdóttir)
Group 4: Sweden 5 (Hurtig; Fischer; Asllani x2; Seger) v 0 Hungary 
Group 3: Netherlands 1 (Miedema) v 0 Norway
Group 2: Scotland 5 (Zani OG; Fiona Brown; Ross; Emslie; Evans) v 0 Albania

23.11.2017
Group 7: Austria v Israel (19.30; Bundesstadion Südstadt, Maria Enzerdorf)

24.11.2017
Group 5: Slovenia v Faroe Islands (13.00; Mestnim Ajdovscina)
Group 4: Hungary v Ukraine (14.00; Balmazújváros Varósi Stadion, Balmazújváros)
Group 7: Serbia v Spain (15.30; FK Voždovac, Belgrade)
Group 2: Albania v Poland (16.00; Loro Boriçi Stadium, Shkoder)
Group 6: Portugal v Moldova (17.00; O Bonfim, Setubal)
Group 3: Slovakia v Netherlands (18.00; National Training Centre, Senec)
Group 2: Switzerland v Belarus (18.00; LIPO Park, Schaffhausen)
Group 1: Wales v Kazakhstan (19.00; Cardiff City Stadium, Cardiff)
Group 1: England v Bosnia & Herzegovina (19.05; Bescot Stadium, Walsall)

26.11.2017
Group 7: Finland v Israel (12.00; Helsinki Football Stadium, Helsinki)

28.11.2017
Group 6: Romania v Moldova (09.00; Mogosoaia, Bucharest)
Group 1: Bosnia & Herzegovina v Wales (12.30; FF BH Football Training Centre, Zenica)
Group 3: Slovakia v Northern Ireland (16.30; Štadión MŠK Žilina, Zilina)
Group 6: Portugal v Italy (17.00; António Coimbra Da Mota, Estoril)
Group 2: Switzerland v Albania (18.00; Biel/Bienne, Biel)
Group 3: Netherlands v Republic of Ireland (19.00; De Goffert; Nijmegen)
Group 1: England v Kazakhstan (19.05; Community, Colchester)
Group 7: Spain v Austria (19.15; Son Moix, Palma de Mallorca)

22.01.2018
Group 7: Israel v Finland

05.04.2018
Group 1: Bosnia & Herzegovina v Russia
Group 2: Switzerland v Scotland
Group 4: Hungary v Sweden
Group 4: Croatia v Ukraine
Group 7: Austria v Serbia

06.04.2018
Group 1: England v Wales
Group 2: Poland v Albania
Group 3: Netherlands v Northern Ireland
Group 3: Republic of Ireland v Slovakia
Group 5: Slovenia v Iceland
Group 6: Belgium v Portugal
Group 6: Moldova v Italy
Group 7: Finland v Spain

07.04.2018
Group 5: Germany v Czech Republic 

09.04.2018
Group 1: Kazakhstan v Russia
Group 4: Denmark v Ukraine
Group 4: Croatia v Hungary

10.04.2018
Group 1: Bosnia & Herzegovina v England
Group 2: Scotland v Poland
Group 2: Albania v Belarus
Group 3: Northern Ireland v Norway
Group 3: Republic of Ireland v Netherlands
Group 5: Slovenia v Germany
Group 5: Faroe Islands v Iceland
Group 6: Italy v Belgium
Group 6: Moldova v Romania
Group 7: Austria v Spain
Group 7: Israel v Serbia

07.06.2018
Group 1: Wales v Bosnia & Herzegovina
Group 2: Scotland v Belarus
Group 4: Sweden v Croatia
Group 5: Faroe Islands v Slovenia
Group 7: Spain v Israel

08.06.2018
Group 1: Russia v England
Group 3: Republic of Ireland v Norway
Group 3: Northern Ireland v Netherlands
Group 4: Ukraine v Denmark
Group 6: Italy v Portugal
Group 7: Finland v Austria

11.06.2018
Group 5: Iceland v Slovenia

12.06.2018
Group 1: Bosnia & Herzegovina v Kazakhstan 
Group 1: Wales v Russia
Group 2: Belarus v Switzerland
Group 2: Poland v Scotland
Group 3: Norway v Republic of Ireland
Group 3: Netherlands v Slovakia
Group 4: Denmark v Hungary
Group 4: Ukraine v Sweden
Group 5: Czech Republic v Faroe Islands
Group 6: Romania v Portugal
Group 6: Moldova v Belgium
Group 7: Israel v Austria
Group 7: Serbia v Finland 

30.08.2018
Group 1: Russia v Kazakhstan
Group 2: Scotland v Switzerland
Group 4: Sweden v Ukraine
Group 4: Denmark v Croatia
Group 6: Moldova v Portugal

31.08.2018
Group 1: Wales v England
Group 2: Belarus v Poland
Group 3: Republic of Ireland v Northern Ireland
Group 3: Slovakia v Norway
Group 5: Czech Republic v Slovenia
Group 6: Romania v Belgium
Group 7: Spain v Finland

01.09.2018
Group 5: Iceland v Germany

04.09.2018
Group 1: Russia v Bosnia & Herzegovina
Group 1: Kazakhstan v England
Group 2: Poland v Switzerland
Group 2: Albania v Scotland
Group 3: Norway v Netherlands
Group 3: Northern Ireland v Slovakia
Group 4: Ukraine v Hungary
Group 4: Denmark v Sweden
Group 5: Iceland v Czech Republic
Group 5: Faroe Islands v Germany
Group 6: Belgium v Italy
Group 6: Portugal v Romania
Group 7: Spain v Serbia
Group 7: Austria v Finland

If you have any questions please contact us at girlsontheball10@gmail.com.

GirlsontheBall l All Rights Reserved.
©GirlsontheBall 2017